Никополь. Сентябрь 2011 года. Празднование дня города. Видео |
|
ДОСТАВКА ЗАМОВЛЕНЬ
Ми надаємо сучасний та корисний сервіс, тому відправляємо нашу продукцію зручним для вас шляхом:
- По Україні (Новою Поштою та Укрпоштою).Міжнародна доставка Укрпоштою. ВАРТІСТЬ ДОСТАВКИ
История залюднення цього регіону почалося у добу неоліту (4-те тис. до н.е.) В результаті археологічних досліджень у 1929-1940 рр.,1945 -1946 рр.,1964,2000 рр. були знайдені на території міста сліди поселень і поховання бронзової доби (3-тє - початок 1-го тисячоліття до н.е.). скіфської та сарматської культур (середина 1-го тисячоліття до н.е. - початок 1 тисячоліття н.е.) ,племен черняхівської культури (2-4 століття н. е.).
У період панування скіфів у Наддніпрянщині тут на правому березі було розташоване скіфське поселення, навпроти якого на лівому березі був великий адміністративний і торгово-ремісничий центр степової Скіфії, відоме у науковій літературі як Кам'янське городище. Залюднення цього краю обумовлено як сприятливими умовами для проживання ,так і зручним місцем для переправи з одного берега Дніпра на інший через плавні.
У кінці 4-го-на початку 5 століття н.е. через цей регіон проходило переселення гуннів , аварів . У 6-7 століттях його освоєння розпочали племена антів . Проте в истории Никополя процес слов'янської колонізації був зупинений племенами кочівників-болгар, хазар, угрів, печенігів, половців.
У кінці 1-го тисячоліття нашої ери через територію краю проходив шлях по Дніпру із "варяг у греки" - важлива торгова і транспортна магістраль, яка поєднувала країни північної Європи, Київську Русь з Візантійською імперією. На місці теперішнього г. Нікополя знаходився перетин "грецького" шляху з Соляним із Криму.
У 13-14 століттях через нього проходив торговий шлях ,який зв'язував татарські міста Аккерман (сучасне місто Білгород-Дністровський Одеської області України) та Азак ( сучасне місто Азов Ростовської області Росії).
У кінці 15-го століття землі за дніпровськими порогами починають освоювати українські козаки з Канева, Черкас, Київа. У середині 16-го століття на схід від місця сучасного розташування міста Нікополя козацтво заснувало на о. Томаківка Запорозьку Січ.
Перше документальне свідчення про місцевість ,де знаходиться Нікополь - Микитин Ріг і Лиса Гора є в щоденнику посла австрійського імператора Еріха Лясоти, який направлявся до запорозьких козаків у 1594 році. За народним переказом истории Никополя, назва річкового мису Микитин Ріг походить від імені козака Микити ,який оселився тут і займався перевозом на лівий берег Дніпра людей та їх майна.
У 1638 році після поразки козацького повстання під проводом Д. Гуні і Я. Остряниці польська влада примусила козаків прийняти положення "Ординації Війська запорозького реєстрового". У ньому, зокрема, було ухвалено: "Полки с их полковниками должны по очереди выступить в Запорожье для защиты той области и для того, чтобы препятствовать татарам переправляться через Днепр."
19 квітня 1648 року Велика козацька рада у Січі обрала Б.Хмельницькго гетьманом Війська Запрозького і вручили йому гетьманські клейноди.Звідси він вирушив на чолі повстанської армії по Микитинському шляху на Жовті води назустріч польським військам, над якими отримав перемогу.
В истории Никополя під час війни з поляками Микитинська Січ двічі руйнувалася татарами. Проте цей важливий прикордонний форпост і центр Війська Запорозького низого козаки відновлювали . Але у 1652 році запорожці перенесли свій центр з Микитиного Рогу на Чортомлицький ріг.
У другій половині 17-го століття Микитинська Січ називалася Старою, на відміну від існуючої в той же час Чортомлицької ( 1652 - 1709 роки).
Біля Старої Січі виникло козацьке поселення Микитин Перевіз. Під час перебування Війська Запорозького Низового під протекторатом турків і татар у 1710-1733 роках вони дозволили козакам тримати перевіз і брати мито біля Микитиного. Поселення Микитин Перевіз залишилося і під час переходу запорозьких козаків під протекторат Російської імперії у 1734 році.
У 1758 -1764 роках Кошова старшина неодноразово зверталась до Гетьманської генеральної військової канцелярії та до вищих органів влади Російської імперії перенести Нову Січ з р. Підпільної на Микитин Перевіз. Але імператриця Катерина II у 1764 році в зв'язку з протестами Кримського хана заборонила це робити.
Під час знищення Запорозької Січі у червні 1775 року Микитин Перевіз був захоплений піхотними частинами російської армії. Він був включений до складу Новоросійської губернії. У вересні 1775 року Катерина II прийняла пропозицію князя Г.Потьомкіна побудувати на Микитиному Перевозі губернське місто Слав'янськ. Цей проект не був реалізований, проте Микитин Перевіз був введений до складу утвореного Слав'янського повіту однойменної провінції Новоросійської губернії. У 1776 році у Микитиному Перевозі була створена Головна портова митниця Азовської і Новоросійської губернії.
Під час Кримської війни 1853-1856 рр. 253 нікопольських вільних матросів були нагороджені орденами і медалями за мужність у боях. В цей час у Нікополі діяв військовий госпіталь N 30. У ньому було на лікуванні близько 5 тис. поранених і хворих військовослужбовців, з них 1200 померло і було поховано на міському цвинтарі. Потім біля братських могил була збудована церква.
Населення Нікополя брало активну участь у революційних подіях 1905-1907 років.
У 1980 році Президія Верховної Ради СРСР нагородила місто Нікополь орденом Трудового Червоного Прапора за високі досягнення у розвитку народного господарства та в зв'язку з 200- річчям заснування.
В кінці 80-тих років 20-го століття різко зросла активність нікопольців у громадсько-політичному житті, яка була викликана зростанням екологічної, соціально-економічної кризи в Україні. Виникли неформальні організації Товариства української мови імені Т.Шевченка, осередки організацій екологічного спрямування: Рух зелених ,"Зелений Світ", а також Народний рух України за перебудову. У серпні 1990 року у Нікополі пройшло Всеукраїнське святкування 500- річчя українського козацтва. Проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року було підтримано сесією исторической Никопольской міської ради 26 серпня 1991 року. 1 грудня 1991 65,5 % виборців Нікополя проголосували за кандидатуру Кравчука Л.М на посаду Президента України і під час першого Всеукраїнського референдуму 91,9% виборців підтвердили Акт проголошення незалежності України. У 90-ті роки 20-го століття місто увійшло у перехідний період формування демократичної правової держави та ринкової економіки.
Обсяг продукції промислових підприємств у діючих оптових цінах склав у 2000 році 2 079 692 500 гривень ( без ЗАТ),що перевищило відповідний показник 1999 року удвічі.
У Нікополі взято на державний облік і під охорону 68 памяток , в тому числі історії і культури-44 ,монументального мистецтва-3 ,архітектури і містобудування місцевого значення - 20. Постановою Ради Міністрів УРСР N 970 від 24.08.1963 року церква Різдва Богородиці взята на облік як пам'ятка республіканського значення .
У місті легалізована діяльність осередків 18 політичних партій,87 громадських об'єднань громадян, зареєстровано 5 релігійних громад.
28 листопада 2000 року сесія міської ради прийняла рішення про затвердження Герба і Прапора територіальної громади м. Нікополя.
Нікополь є учасником українсько-американської програми "Партнерство громад для поширення досвіду місцевого самоврядування". Його партнером є місто Толідо ( штат Огайо,США).
Навпроти скіфського поселення, розташованого тут на правому березі Дніпра, знаходився на лівому березі великий адміністративний і торгово-ремісничий центр истории степової Скіфії, відомий у науковій літературі як Кам'янське городище.
|
Последние отзывы
01.09.2024
П'ю другий місяць разом із Вітаміном Д, результат чудовий. Нігті перестали слоїтися й ламатися, шкіра...
01.09.2024
П'ю другий місяць разом із Вітаміном Д, результат чудовий. Нігті перестали слоїтися й ламатися, шкіра...
01.09.2024
П'ю другий місяць разом із Вітаміном Д, результат чудовий. Нігті перестали слоїтися й ламатися, шкіра...
08.02.2021
автор: Елена
Доброго дня. Порадьте будь ласка що пити для лікування папіломавірусу, та нормалізації мікрофлори. Дякую
24.11.2018
автор: Ирина
Чи можна приймати АНТИВІР під час вагітності?
09.11.2018
автор: Виктория
Подскажите,что принимать от хронической молочницы(кандидоз)?
|
–15%
518,00грн. 440,00грн.
–7%
1 257,00грн. 1 169,00грн.
–4%
229,00грн. 219,00грн.
|
|